Dlaczego mam problem z panowaniem nad swoimi emocjami?

Witam, od jakiegoś roku mam problem z panowaniem nad swoimi emocjami. Często kłócąc się z bliska osoba, reaguje bardzo emocjonalnie, to znaczy wybucham płaczem, jest we mnie mnóstwo agresji która muszę na kimś wyladowac, czasami są momenty kiedy zamykam się w sobie i nie odzywam się do nikogo przez kilka dni. Bardzo bym prosiła o jakąś profesjonalna radę.

Witam,

zalecałabym konsultację psychoterapeutyczną, diagnostykę, zachowania agresywne wynikają z odczuwania złości - którą pani rozładowuje w prosty sposób na innych ludziach, istotna jest przyczyna problemu i ukierunkowane leczenie, metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej lub w innym paradygmacie. Zamieszczam artykuły do poczytania.
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/56,148462,17059034,7_sposobow_na_rozladowanie_zlosci.html

http://headdivided.pl/jak-sie-szybko-rozladowac-zlosc-15-sposobow-cz-2/

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna nerwowość
są najczęściej reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres,
lęk czy traumatyczne przeżycie z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani trudności
z opanowaniem emocji i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem, dzięki czemu odzyska
Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl