Dlaczego mam problem z regularnym wypróżnianiem?

Witam, Od ponad tygodnia mam problem z regularnym wypróżnianiem (dodam, że dotychczas wypróżniałam się nawet 3 razy dziennie). Stosowałam czopki i owszem doszło do wypróżnienia, ale nie czułam pełnego wypróżnienia. Nie boli mnie brzuch, ale podczas próby parcia na zewnątrz wydostaje się (jelito)? Dodatkowo jakby coś w postaci guzka hamuje stolec i mimo potrzeby nie mogę się wypróżnić. Proszę o radę, co to może być i gdzie się z tym problemem udać.

Witam. Problem z wypróżnianiem może być spowodowany złą dietą. Dieta bogata w błonnik ( warzywa, owoce) poprawia perystaltykę jelit, a co za tym idzie nie mamy problemów z wypróżnianiem. W chwili kiedy występuje problem proszę z diety wykluczyć słodycze.Proszę też nie zapominać o piciu wody - 1,5l dziennie. Wspomina Pani o czymś w postaci guzka. Z tym problemem proszę zgłosić się do lekarza. Pozdrawiam Julita Krawczyk