Dlaczego mam problem z utrzymaniem wzwodu?

Witam. Mój problem polega na tym, że po wprowadzeniu członka do pochwy nie mogę utrzymać wzwodu i mój członek po chwili mięknie. Mam stałą partnerkę, współżyjemy od ponad roku, jednak ten problem zdarza mi się tylko z nią. Od paru miesięcy z tego powodu zacząłem ją zdradzać z przypadkowymi kobietami, jednakże w trakcie tamtych zbliżeń, problem ten nie występował. Mam pytanie, czy możliwe jest, iż jesteśmy niedopasowani pod względem budowy? Podczas seksu oralnego, wzwód występuje, czy też jest to sprawa czysto psychologiczna? Bardzo proszę o pomoc, ponieważ muszę przyznać, że problem ze wzwodem odbija się na mojej pewności siebie.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisana sytuacja sugeruje problem natury psychologicznej. Chociaż może się wiązać z przyczynami organicznymi np słabym nawilżeniem pochwy partnerki, które może powodować nieprzyjemne doznania i przez to osłabiać erekcję.
Jeśli natomiast w opisanej sytuacji doznania podczas penetracji są pozytywne to wydaje się, że problem ma podłoże psychiczne.
Należy zwrócić uwagę na to czy problem zdrady nie stwarza mechanizmu błędnego koła, który wzmacnia problem zaburzeń erekcji w przypadku relacji z tą właśnie partnerką.
Problem niedopasowania seksualnego w tej sytuacji jest wątpliwy, biorąc pod uwagę fakt, że problemy wystąpiły po pewnym czasie współżycia.
Proponuję zadbać o zdrowe relacje psychologiczne z partnerką, być może pozwoli to usunąć problem.

Redakcja abcZdrowie.pl