Dlaczego mam problemy z masturbacją?

Dzień Dobry . Mam 22 lata . Od niespełna 10 lat masturbowałem się niemalże bez przerwy ostatnio postanowiłem zrobić przerwę gdyż zrobiło się to bardziej monotonne i chciałem przestawić się bardziej na przyjemność ze stosunku. Co do samego aktu nie raz robiłem bez pełnego wzwodu, aby zrobić to jak najprędzej. Aktualnie jestem po 3 tygodniach przerwy i zauważyłem że pojawiły mi się problemy ze wzwodem. Kilka lat temu zaczęły się u mnie problemy z utrzymaniem erekcji a teraz mam problem z utrzymaniem jej dosłownie przez chwilę. Nie brakuje mi ochoty na seks a wręcz przeciwnie czasem czuje ciśnienie ale braku reakcji tego pompowania krwi do członka .Kiedyś podniecenie było tak silne że odczuwałem napływającą krew teraz praktycznie nic nie odczuwam. Mimo spróbowania różnej formy zbliżeń nie mogłem się podniecić tak samo w kontakcie z kobietą czułem podniecenie było przyjemnie jednak nie było tego impulsu powodującego wzwód. Podobną sytuację miałem w nocy w trakcie abstynencji mimo psychicznego podniecenia i myślenia dostałem wytrysku mimo tego ze penis nie był we wzwodzie. Aktualnie zamierzam udać się do lekarza specjalisty tylko pytanie jakiego? Co mi może dolegać ? Ze strony psychicznej jestem raczej unormowany bez większego stresu tak samo stosunki moje z kobietami też były na luzie więc w czym może tkwić problem?

Dzień dobry,

Prawdopodobną przyczyną Pańskiego problemu może być wieloletnia, nadmiarowa masturbacja, którą uprawiał Pan bez wzwodu członka. Wygląda na to, że postępując tak wielokrotnie - "wyuczył" Pan swój organizm, że aby osiągnąć orgazm wzwód nie jest potrzebny.
W tej sytuacji najlepszą radą byłoby namówienie Pana do wizyty u lekarza-seksuologa.

Pozdrawiam.