Dlaczego mam problemy z oddechem przy zasypianiu?

Witam. Mam pytanie. Podczas lezenia na plecach mam nieraz objawy ze przy zasypianiu mam chwilowy problem z oddechem. Od jakiegos czasu skarże sie na bol pleców w odcinku klatki oiersiowej. Wykonuje również siedzsca pracę. Od jakiegos czasu dokucza mi bol w klatce piersiowej nad mostkiem. Dzis podczas wchodzenia pod wieksza górkę najpierw cos mi strzyklo w klatce s zachwile mialem silne zawroty glowy oraz potliwość minęło to oo okolo 2 minitach. Bylem u kardiologa wykonano mi ekg oraz eeg serca. Nic nie wykazalo. Ciśnienie mam książkowe. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli zostały wykluczone kardiologiczne przyczyny pana dolegliwości to należałoby rozważyć inne potencjalne przyczyny internistyczne. Ból w klatce piersiowej nasilający się w pozycji leżącej (lub inne objawy dyspeptyczne w ciągu dnia) mogą być wywołane chorobą refluksową przełyku. Dolegliwości bólowe kręgosłupa piersiowego mogą również rzutować do innej części klatki piersiowej, może być to efekt zmian dyskopatycznych, czy zwyrodnienowych. Do rozważenia są konsultacje: internistyczna oraz neurologiczna, ale przy małym nasileniu objawów nie martwiłbym się nadmiernie.