Dlaczego mam problemy z przełykaniem?

Witam,Od jakiegoś czasu mam problemy z przelykaniem, czuje jakby wszystko schodzilo po tylnej ścianie przełyku, byłam z tym u lekarza który powiedział że to pewnie alergia i przepisał leki... Nie pomogły,Od około 5 dni odczuwam bóle w klatce piersiowej, po każdym nawet najmniejszym wysiłku czuje się jakbym przebiegła 10km i mam duszności,dziś byłam ponownie bo miałam termin na badanie płuc -tu wszystko w porządku, ale lekarz ucisnal mocno na moj kregoslup i powiedzial ze to jest moj problem , a zarazem przyczyna moich dolegliwosci. Jedyne co to kazał mi brać ibuprofen na złagodzenie. Moje pytanie czy faktycznie mogą wystąpić bóle i duszności w klatce od kręgosłupa? No i te problemy z przelykaniem? Co dalej, bo nie chce być na tabletkach przeciwbólowych cały czas? Dziękuję za odpowiedź

Witam Panią,
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś trudne sytuacje?
Czy zdarzyło się w Pani życiu coś szczególnego?
Pani dolegliwości mogą mieć zarówno podłoże somatyczne,
jak też psychologiczne, np. stres, przeżywane emocje,
zaburzenia nerwicowe…
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą zaburzeniom
nerwicowym.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjęła Pani leczenie
lub psychoterapię.
Aby Pani pomóc, należy dotrzeć do źródeł Pana problemów
i na tej podstawie opracować odpowiednią metodę terapii.
Zachęcam do konsultacji z psychologiem lub z psychoterapeutą
I ewentualnie do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl