Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam problemy z tyciem?

Dzień dobry mam 20 lat 185 wzrostu a waze 50kg i nie mogę przybyć jem 3 posiłki dziennie, bo zjem troszkę chleba i od razu mnie brzuch boli i nie mogę jeść a bardzo bym chciał przytyc co mam zrobić? Proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

W Pana sytuacji zapewne niezbędna będzie wizyta u specjalisty. Po pierwsze należy ustalić dlaczego Pana masa ciała jest tak niska oraz według jakiego mechanizmu spożycie pieczywa jest źródłem odczuwanego dyskomfortu. Następnie można zalecić dietę korygującą niską masę ciała, ale opartą na dobrze tolerowanych produktach. Na pewno pierwszym krokiem na drodze do unormowania masy jest jedzenie nie 3, ale co najmniej 5-6 posiłków dziennie - bogatych w pełnowartościowe białko oraz wartościowe tłuszcze. Proszę spróbować dołączyć w ramach przekąsek np. orzechy, nasiona dyni i słonecznika zanim uda się skonsultować odpowiednio całość Pana sytuacji.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Witam Pana, Na początku zalecam wykonać badania i ustalić przyczynę bólu brzucha np. po zjedzeniu pieczywa. Następnie należałoby skonsultować się z dietetykiem który ustali odpowiednią dietę. W celu zwiększenia masy ciała powinien Pan być na tzw. bilansie dodatnim czyli dostarczać więcej kalorii niż Pan zużywa. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem diety zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę. kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Proponuję wykonać diagnostykę, która pozwoli znaleźć przyczynę tych dolegliwości bólowych po spożyciu pieczywa. Z wynikami proszę udać się do dietetyka, aby rozpisał odpowiednią dietę składająca się z 5 posiłków, a nie tylko 3.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0

Bardzo możliwe, że cierpi Pan na celiakię, bądź nie toleruje glutenu. Najlepiej wybrać się do specjalisty, który ustali przyczynę, a następnie radziłabym skonsultować się z dietetykiem który dobierze odpowiedni sposób żywienia. Pozdrawiam, k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy