Dlaczego mam problemy ze wzwodem?

Dzień dobry, chciałem uprawiać sex z dziewczyną, a mój penis w ogóle nie chciał mi stanąć i zawsze tak jest. Nie wiem jaka jest przyczyna, a mam dopiero 20 lat. Co robić?

Lek. Marta Hat

Witam! Należy zwrócić uwagę, czy wzwód występuje w innych sytuacjach - jeżeli nie należy skonsultować się z urologiem. W przeciwnym wypadku tło zaburzeń potencji skłania ku naturze psychologicznej problemu. Problemy ze wzwodem są bardzo często spotykane u mężczyzn, coraz częściej także u młodych mężczyzn. Jedną z częstszych, istotnych przyczyn występowania problemów ze wzwodem jest zbyt częsta masturbacja. Powoduje ona przyzwyczajenie do tego charakteru bodźca i trudniej przestawić się na kontakt z kobietą. Trudno bardziej szczegółowo odnosić się do Pana sytuacji, ponieważ niewiele informacji jest dostępnych. Wśród czynników także niepewność w sferze kontaktów seksualnych, której zwykle towarzyszy dodatkowy stres jest bardzo istotnym czynnikiem przyczyniającym się do powstawania problemów ze wzwodem. Dodatkowo do przyczyn mogą dołączać się relacje z daną partnerką. Nie bez wpływu może być też styl życia palenie papierosów, zła dieta, alkohol, niska aktywność fizyczna. Postępowanie należy uzależnić od przyczyny. Jeżeli skłania się Pan ku naturze psychologicznej należy spróbować we własnym zakresie popracować nad wyżej wspomnianymi czynnikami, szczególnie istotna jest dobra atmosfera współżycia, zrozumienie i dobry kontakt z partnerką. W przypadku zaburzeń organicznych należy skonsultować się ze specjalistą. Pozdrawiam serdecznie!