Dlaczego mam psychiczne bariery przed seksem?

Mam 24 lata i nigdy nie uprawiałam seksu. Mam psychiczne bariery, które już chyba są nie do pokonania. Seks mnie obrzydza, przeraża, ale z drugiej strony ciekawi, fascynuje, ciekawi mnie, jak to jest.... Ciekawe, dlaczego tak się stało. Szczerze, to zazdroszczę ludziom, którzy to robią i nie mają z tym problemów. Umrę, nie wiedząc, co znaczy bliskość fizyczna z mężczyzną. Ale ja chcę wiedzieć, jak to jest. Jak mogę sobie pomóc?

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani, że zechciała się pani podzielić swoimi doznaniami.

Z Pani relacji domniemam, że przyczyną Pani niechęci do sfery seksualnej może być historia/trudne doświadczenie z przeszłości.

Dlatego, proszę z tym i w tym nie zostawać samej, nie czekać i skorzystać ze zwyczajnej rozmowy z psychologiem, która byłaby pomocna w dotarciu do przyczyny...

Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i przyjaznej relacji z samą sobą,
irena.mielnik.madej@gmail.com