Dlaczego mam spadek i wahania nastrojów?

Ratunku Jestem od dwóch lat za granicą, często mam spadek i wahania nastrojów (srednio kilka razy dziennie) , wiem, że mężczyźnie to nie przystoi podobno, ale tak mam. Poza tym często jestem zniechęcony do pracy, ludzi, bardzo mało śpie. Czy mimo tego, że się uśmiecham i na pozór wydaje się być zadowolony może to być coś poważnego? pochłaniam olbrzymie ilości słodyczy i wszystko wyolbrzymiam, widzę w czarnych barwach mimo, ze nie jestem pesymistą. Jest tu jakiś specjalista,który mi pomoże?

Chciałbym tutaj jednak podkreślić dwie rzeczy. Po pierwsze, przeżywany przez Pana stan nie jest w żadnym wypadku czymś, co "nie przystoi mężczyźnie". Każdy z nas - niezależnie od płci - ma prawo do przeżywania różnych stanów psychicznych i nie należy ich absolutnie oceniać w kategorii: "przystoi/nie przystoi". Szacunek do siebie samego (swojego ciała, ale także swojej psychiki) wymaga, by przyjrzeć się temu, co przeżywamy i odpowiednio na to zareagować: z pożytkiem dla własnego "ja". Po drugie Pańskie objawy (wahania nastrojów, zaburzenia snu, zniechęcenie, brak humoru oraz wzmożone łaknienie na słodycze mogą wskazywać na początki stanów depresyjnych - tym bardziej (niezwłocznie) należy zwrócić się w tej sprawie po odpowiednią pomoc tak, by zapobiec rozwinięciu się depresji.