Dlaczego mam stosować Duphaston na ciążę biochemiczną?

Witam Mam 31 lat. 5 kwietnia to był pierwszy dzień ostatniejmiesiączki. 6 maja zrobiłam test ciążowy - wyszedł pozytywny. 8 maja byłam u ginekologa na USG, lekarz powiedział, że to ciąża biochemiczna. Przepisał mi progesteron ,kwas foliowy i witaminy, zalecił zrobić badanie krwi na hormon beta HCG .Pierwszy wynik to 1200 a po 48 godzinach już 2500. Mam lekkie plamienia. Ogólnie czuję się OK. Przecież ciąża biochemiczna to utracona, dlaczego tak lekarz mówił? O co chodzi Proszę o odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Nie wiem, dlaczego lekarz tak mówił. Sugeruję stosowanie zaleconych leków i wykonanie kontrolnego badania USG. W razie wątpliwości warto skonsultować problem z drugim ginekologiem. Pozdrawiam!