Dlaczego mam tak nieregularny okres

Może piszę w nieodpowiednim miejscu, ale chciałabym się poradzić... Mam 16 lat miesiączkuję od 3 lat a mój okres nie jest do końca regularny. Tzn. mam go mniej więcej co miesiąc a nawet dłużej bo co 34, 36 czasem 28 dni... rzadko się zdarza, żeby był zawsze np. co 30 dni... Czy coś jest ze mną nie tak czy tak może być? Dodam, że nie współżyłam i tylko raz się w ciągu tych 3 lat zdarzyło, że miałam okres co 2 miesiące.

Witam serdecznie.
Rzeczywiście najczęstszy czas trwania cyklu wynosi 28 dni, jednak może wynosić od 25 do 36 dni.
W pierwszych latach po wystąpieniu miesiączki stosunkowo często dochodzi do różnic czasowych pomiędzy wystąpieniem kolejnych cyklów.
Jeżeli nie występują u Pani inne niepokojące objawy (na przykład plamienia międzymiesiączkowe czy upławy) na razie nie trzeba pilnie konsultować się z ginekologiem.
Pozdrawiam.