Dlaczego mam taki natłok myśli?

Witam , od jakiegoś czasu (ok miesiąca ) po śmierci wujka zaczęłam mieć dziwne "fazy" często mam zawroty głowy , natłok myśli , bóle w klatce piersiowej , biegunkę lub wymioty. Ostatnio wybudziłam się w nocy z uczuciem lęku , strachu , kołataniem serca , dusznościami. Przeszło samo po ok 10-15 minutach. Mam problemy z zasypianiem ( powtarza się kołatanie serca , uczucie unoszenia się , natłok myśli ) jest to bardzo uciążliwe . Jak sobie z tym poradzić ? Jestem bez silna. Dodam że ostatnio było dużo przykrych sytuacji ( 2 pogrzeby w bliskiej rodzinie ) . Wcześniej miałam też takie napady lęku , strachu ale przechodziło szybko i był spokój , teraz ten stan utrzymuje się od ok miesiąca. Porszę o pomoc. Dodam że były robione badania krwi ( wyszła niedokrwistość delikatna ) , tarczyca - guzek tarczycy , tomografia - wszystko ok , i USG brzucha - wszystko ok.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zaprezentowane przez Panią symptomy, wskazują na odpowiedź Pani organizmu, na przewlekający się stres.

Przydatna byłaby dla Pani osobista konsultacja u Psychologa/Psychoterapeuty, celem diagnostyki symptomatycznej oraz skutecznego poradzenia sobie z niepokojącymi Panią objawami.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę!

Witam Panią,
Pani objawy wskazują na zaburzenia lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Prawdopodobnie stres związany ze śmiercią bliskich osób
czy jakieś przykre, traumatyczne doświadczenia z przeszłości
wywołały u Pani bezpodstawny, a jednak dla Pani przeraźliwy lęk.
Każdy lęk przyczynia się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe
odczuwają różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi
układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech,
uczucie duszności, nadmierne pocenie, kołatanie serca,
przyspieszone tętno, bóle w klatce piersiowej, bóle głowy
i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl