Dlaczego mam taki natłok myśli?
Witam , od jakiegoś czasu (ok miesiąca ) po śmierci wujka zaczęłam mieć dziwne "fazy" często mam zawroty głowy , natłok myśli , bóle w klatce piersiowej , biegunkę lub wymioty. Ostatnio wybudziłam się w nocy z uczuciem lęku , strachu , kołataniem serca , dusznościami. Przeszło samo po ok 10-15 minutach. Mam problemy z zasypianiem ( powtarza się kołatanie serca , uczucie unoszenia się , natłok myśli ) jest to bardzo uciążliwe . Jak sobie z tym poradzić ? Jestem bez silna. Dodam że ostatnio było dużo przykrych sytuacji ( 2 pogrzeby w bliskiej rodzinie ) . Wcześniej miałam też takie napady lęku , strachu ale przechodziło szybko i był spokój , teraz ten stan utrzymuje się od ok miesiąca. Porszę o pomoc. Dodam że były robione badania krwi ( wyszła niedokrwistość delikatna ) , tarczyca - guzek tarczycy , tomografia - wszystko ok , i USG brzucha - wszystko ok.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Jak ustrzec się przed chorobą niedokrwienną serca?
Choroba niedokrwienna serca może doprowadzać do bolesnej dusznicy oraz zawału mięśnia sercowego. Wraz ze swoimi podtypami, stanowi jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w krajach zachodnich. O tym, jak ustrzec się przed wystąpieniem tego schorzenia, opowiada prof. Tomasz Pasierski, kardiolog.
Dzień Dobry Pani,
Dziękuję Pani za kontakt :)
Zaprezentowane przez Panią symptomy, wskazują na odpowiedź Pani organizmu, na przewlekający się stres.
Przydatna byłaby dla Pani osobista konsultacja u Psychologa/Psychoterapeuty, celem diagnostyki symptomatycznej oraz skutecznego poradzenia sobie z niepokojącymi Panią objawami.
Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.
Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę!
Witam Panią,
Pani objawy wskazują na zaburzenia lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Prawdopodobnie stres związany ze śmiercią bliskich osób
czy jakieś przykre, traumatyczne doświadczenia z przeszłości
wywołały u Pani bezpodstawny, a jednak dla Pani przeraźliwy lęk.
Każdy lęk przyczynia się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe
odczuwają różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi
układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech,
uczucie duszności, nadmierne pocenie, kołatanie serca,
przyspieszone tętno, bóle w klatce piersiowej, bóle głowy
i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,
Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl