Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam taki problem z koncentracją?

Mam totalny problem z koncentracją. Jestem całkowicie rozkojarzony. Czasami mogę się skupić na 20 minut, ale to zbyt mało. Próbuje całe życie jakoś to zmienić, dużo ćwiczeń, sposobów i cały czas to samo-lipa. Nie wiem czy konsultacja ze specjalistą coś tu da, jeśli istnieje jakiś złoty środek na podwyższenie koncentracji to było by o nim na pewno w internecie. Ja jednak pytam się z myślą o jakieś podpowiedzi a nie tylko o konieczności wizyty u specjalisty. Z góry dziękuję i pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Mgr Ewa Wójcik Psycholog, Gdynia
44 poziom zaufania

Witam, trzeba zrobić jednak moze jakies badanie w kierunku ADHD lub ADD. Jeśli diagnza sie potwierdzi moze Pan dostać specjalne leki, ktore Panu pomogą. Nie każdy psychiatra może je wypisac. Zawsze potrzebna jest diagnoza psychologiczno psychiatryczna. Jęsli to sie nie potwierdzi nadal specjalista moze sprobować sprawdzić co Panu dolega. Proszę szukać dobrego terapeuty CBT w swojej okolicy. Praktycznie każde zaburzenie obniza koncentracje,np. zwykła powszechna depresja. Powodzenia!

0
Mgr Joanna Szlasa Psycholog
43 poziom zaufania

Dzień dobry, trudności w koncentracji mogą mieć wiele przyczyn. Jeśli stosował Pan już różne metody na poprawę koncentracji to może jednak warto, aby udał się Pan na konsultację do psychologa lub psychiatry. Poznanie przyczyny pomaga dobrać właściwą metodę terapeutyczną. Kluczowe jest również pytanie o to, czy zauważa Pan występowanie jeszcze jakiś innych trudności. Jedną z metod treningu koncentracji jest np. metoda biofeedbacku. Może warto, aby udał się Pan na taką sesję treningową. Biofeedback pomaga m.in. w utrzymaniu uwagi, koncentracji czy rozluźnieniu stresu. Pozdrawiam.

0

Przede wszystkim należy zdiagnozować przyczynę braku koncentracji, a przyczyn może być wiele zarówno "choroby ciała" jak i " choroby duszy". Nie ma cudownej tabletki, leczenie zależy od przyczyny ponieważ leczy się przyczynę a nie skutek.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy