Dlaczego mam taki problem ze sobą i nie chce mi się żyć?

Witam. Mam 35 lat i na imie mam Marcin. Moim ogromnym problemem jest psychika, w glownej mierze rowniez wstyd... Wstyd przed ludzmi, ze zle wypadne, ze czegos nie bede wiedzial itd itp. Juz nie mowie o udzielaniy sie w wiekszym gronie,gdzie przewaznie siedze cicho. Mam problemy z wyslawianiem sie, prostym rozumowaniem ,zapamietywaniem, mam rowniez problemy z wykonywaniem i uczeniem sie nowych czynnosci. Za mlodu bylem zle traktowany przez rodzicow, przez ich wygorowane wymagania , ja nie bylem w stanie sprostac. Brat byl geniuszem i to on byl tym ulubiencem. Ja dostawalem czesto za niepowodzenia w szkole i nie chce mi to z glowy wyjsc do dzis. Ta reka mamy uderzajaca mnie po glowie... Czuje sie gorszy od wszystkich, nie lubie siebie ,za to ze wszystko tak przychodzi mi z trudem. Czesto rozmyslalem ze po co zyc, nic nie wychodzi , mam w glowie smiejacego sue ze mnie tate... Ale musze zyc mam 2 dziecibi zone, ale co to za zycie wedlug mnue jestem dla niej ciezarem...kula u nogi, czasem modle Sie do Boga by zabral mnie juz z tego swiata...

Dzień Dobry Panie Marcinie,

Dziękuję Panu za podzielenie się swoją trudną historią osobistą z przeszłości.
Zaprezentowane przez Pana symptomy wskazują na mocno obniżony Pana nastrój, czego powodem są (domniemam) Pana doznania/doświadczenia z przeszłości, poprzez notoryczne porównania do Pana Brata.

Jednak teraz to Pan kreuje swoje życie...
I od Pan zależy, jak te minusy z przeszłości, zamieni Pan w plusy.

A to jest możliwe!
Ważne jest, by teraz wziął Pan odpowiedzialność za siebie
i swoja Rodzinę.
Jak?
Sięgając po potrzebną Panu pomoc specjalistyczną, by w procesie terapeutycznym odbudował Pan swoje poczucie wartości.
Wiem, wiem łatwo się mówi, jednak... inspiruję Pana do podjęcia wyzwania oraz wysiłku pracy nad Sobą, w którą byłaby potrzeba zaangażowania się.
Wymagałaby to świadomej Pana decyzji powiedzenia samemu sobie: TAK oraz współpracy z Psychologiem lub Psychoterapeutą.

Podsumowując, proszę skontaktować się osobiście z Poradnią Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz
optymalnego leczenia.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Wspieram Pana mentalnie, życząc Panu i Panu Najbliższym Tego, Co jest najbardziej teraz potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Pana,
Przykrości, które spotkały Pana w dzieciństwie, przyniosły wiele
cierpienia, odcisnęły w Pana duszy piętno, znacznie obniżyły
Pana poczucie własnej wartości i zabrały całą radość życia.
Bardzo często bolesne doświadczenia z przeszłości
uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie.
gdyż wpływają na wszystkie obszary egzystencji
i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.
Nieadekwatna samoocena, nadmierna samokrytyka i brak wiary
w swoje możliwości sprawiają, że odczuwa Pani dyskomfort
i zamiast realizować swoje marzenia, tworzy Pan w umyśle
wypaczony obraz samego siebie, co pogłębia jedynie niską
samoocenę
i wywołuje poczucie przygnębienia.
Możliwe, że cierpi Pan również na zaburzenia depresyjne,
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,
dotrzeć do źródła Pana niskiej samooceny i uzależnienia swojego życia
od opinii innych i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Przede wszystkim ważne jest , żeby odzyskał Pan równowagę
wewnętrzną, odbudował pozytywny obraz siebie, wzmocnił
poczucie własnej wartości i zbudował własną niezależność.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną,
wzmocnić poczucie własnej wartości, a także poznać swoje możliwości
i potrzeby oraz spojrzeć na siebie i na innych ludzi z odpowiedniej
perspektywy, co następnie pozwoli Panu zadbać w odpowiedni
sposób o swoją rodzinę i nawiązywać satysfakcjonujące relacje
z innymi ludźmi.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl