Dlaczego mam taki wynik saturacji?

Z czego u młodego zdrowego człowieka (mężczyzna lat 28) wynika niska (ale w normie) saturacja mierzona pulsoksymetrem. W tym przypadku wykazuje ona często 95% norma (95—99) u innych osób sprawdzanych tym urządzeniem wynosi 97-99% do jakiego lekarza mam go wysłać? Podstawowe badania w normie, badania kardiologicznie i pulmonologiczne również wyższy bez zmian. O co chodzi z tą saturacja, czemu jest taki dziwny wynik?

Zakres normy to zakres jaki spotyka się u zdrowych ludzi. Ludzie są wysocy i niscy, a także z mniejszą i większą saturacją.Nie ma co dopatrywać się patologi wtedy kiedy pisze pani, że badanie kardiologiczne i pulmonologiczne wypadło dobrze.