Dlaczego mam takie myśli, dlaczego cierpię, dlaczego czuję się samotna?

Witam, mój problem jest taki, że z powodu tego, że czuje się okropnie samotna mam myśli samobójcze, ale nie chcę tego zrobić ponieważ się boję, boję się tego, że wtedy będę miała jeszcze większą pustkę w sobie niż teraz.

Moje cierpienie da się opisać - mam wokół siebie ludzi, ludzi do których mam dystans, w domu mam miłość, której nie doceniam i uwielbiam jak jestem sama w domu, bez nikogo, kocham wręcz samotność, ten spokój - co jest ze mną nie tak, że tak czuję? Idąc do ludzi nie widzę zalet tylko same wady co powoduje, że ponownie uciekam w samotność do pokoju, gdzie siedzę w kącie patrząc się w ścianę... Ale ta samotność to moje szczęście. Boli mnie to, że tak jest, cierpię, nie mogę się przełamać i z kimkolwiek o tym porozmawiać. Kiedyś byłam duszą towarzystwa w wieku dziecięcym i początku wieku nastoletniego, teraz mając 18 lat jestem samotnym potworem nienawidzącym ludzi i życia wokół siebie oraz siebie samej.

Proszę o radę, co ja powinnam zrobić, dlaczego ja myślę o samobójstwie oraz dlaczego mam w sobie nienawiść do każdego człowieka? Chcę żyć dalej, ale z normalnym podejściem do życia, ludzi i siebie samej. Chcę zawalczyć o siebie.

Witam!

Piszesz, że czujesz się samotna i z tego powodu pojawiają się myśli samobójcze. Jednak parę zdań dalej dodałaś, że najbardziej lubisz siedzieć sama.

Zastanów się skąd bierze się Twoja niechęć do ludzi, skoro masz tak ogromną potrzebę bycia z innymi. Myślę, że sama się wycofujesz, a później cierpisz, bo jesteś samotna. Może związane jest to ze zmianami w Twoim ciele i otoczeniu.

Kończy sie wiek dojrzewania i wchodzisz w dorosłe życia. To duży stres i każdy w tym czasie reaguje inaczej. Warto, byś poszukała zajęć z innymi ludźmi, które mogą sprawiać Ci przyjemność, np. sporty drużynowe, kółka zainteresowań, wolontariat, itp. Możesz także zapisać się na warsztaty lub treningi umiejętności społecznych czy komunikacji interpersonalnej, by móc pogłębić umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi, utrzymywania wartościowych relacji i wyrażania swoich emocji. Są to zajęcia, które mogą Ci pomóc odnaleźć się w środowisku społecznym i znaleźć przyjaciół.

Warto jest pracować nad sobą i starać się poznawać swoje wnętrze. Znając lepiej siebie, będzie Ci łatwiej odnaleźć się wśród innych.

Pozdrawiam