Dlaczego mam takie problemy z oddychaniem?
Od lat mam problemy z oddychaniem. Tak przynajmniej twierdzę. Leczenie się u alergologa ale nie widać w tej kwestii poprawy. Bylem też u pulmonologa, robiłem badania i RTG płuc i jest w porządku. Na RTG i rezonansie odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz w echo serca też nic nie ma niepokojącego. Wiele razy mówiłem też o dolegliwościach lekarzom rodzinnym. A główną i niepokojąca mnie dolegliwością jest jakby uczucie przepływu powietrza tylko prawą stroną gardła i płuc. Przy mówieniu i śpiewaniu również dźwięk wydobywa się tylko prawą stroną. Połykana ślina, jedzenie i picie również przechodzi tylko prawą stroną. Co to może być? Jakie badanie wykonać i do jakiego jeszcze lekarza się zgłosić?

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Jeżeli wszystkie badania nie wykazują patologii, to być może przyczyna Pana objawów jest psychogenna. Sugeruję wizytę u psychiatry. Pozdrawiam!