Dlaczego mam takie problemy z utratą wagi?

Mam 19 lat, od pewnego czasu problemy z utratą wagi, średnio co tydzień zauważam że tracę na wadze, około kg może nawet więcej. W ciągu niespełna 3 miesięcy zredukowala się z 61 kg do już 53, odczuwam przy tym dyskomfort związany z tym że cokolwiek bym nie zjadła mój metabolizm działa bardzo szybko, za szybko. Uciążliwe jest także odczuwanie bicia mojego serca, kiedyś będąc dzieckiem miałam nerwobole ale objawialy sie inaczej więc nie sądzę by miało to związek. Z rozmów ze znajomymi wywnioskowalam że mogę mieć problem z tarczycą lub anemie ale nie jestem nerwowa bardziej odczuwam niepokój, bezsenność jest normą u między innymi z wyżej podanego powodu, jednak bardzo dobrze umiem radzić sobie ze stresem. Odżywiam się normalnie, jem wszystko co lubię jednak w zdrowych ilościach i zdrowe produkty, myślałam że to tłuszcze czy cukry mi szkodzą redukując je nic sie nie zmieniło. Mam napady na przemian gorąca i zimna szczególnie w nocy. Nie sądziłam że znajomi mogą mieć rację, zapisałam się do lekarza, idę na badania ale trochę się boje jakie mogą być wyniki, liczyłam że to jakieś zmiany dotyczące końca może dorastania czy coś w tym stylu, cieszyłam że schudłam do momentu jak zaczęło mnie to niepokoić, chyba tak się normalnie nie dzieje.

Warto spokojnie poczekać na wizytę lekarską i badania. Podobne objawy mogą mieć na tyle różne źródła, że diagnostyka jest konieczna. Jednak denerwowanie się, czy przewidywanie "najgorszych scenariuszy" w żadnym stopniu Pani nie pomoże. Dlatego zachęcam, by- choć nie jest to łatwe- starać się myśleć pozytywnie (tzn skupić się na diagnostyce, przewidywać pozytywne jej rezultaty i dobre wyniki potencjalnego leczenia) i zaufać lekarzowi, który pokieruje odpowiednia ścieżką.

Dzień Dobry Pani,

Lekarz podejmie odpowiednie decyzje medyczne.
Wskazana byłaby konsultacja/diagnostyka endokrynologiczna, neurologiczna i psychologiczna.

Z przesłaniem dla Pani pomyślnosci i tylko radosnego nastroju!
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, koniecznie proszę się udac do lekarza, który zleci badania. Proszę się nie obawiać, bo jeżeli coś się dzieje, to warto teraz zareagować. Możliwe, że organizm się rozregulował i nie koniecznie wiąże się to z jakąś przewlekłą chorobą. Jeżeli wszystko wyjdzie dobrze w badaniach, podejrzewać można podłoże psychologiczne. Wtedy trzeba udać się do psychiatry, ten oceni stan zdrowia i ewentualnie skieruje Panią na psychoterapię

Pozdrawiam