Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam takie zróżnicowane pomiary ciśnienia?

Moja 53-letnia mama często mierzy ciśnienie i tętno. Pomiary te są bardzo zróżnicowane. Czasami różnica między ciśnieniem skurczowym i rozkurczowym jest mniejsza niż 40, czasami sporo większa. Tętno przeważnie jest wysokie 90-100, zdarza się, że więcej. Ciśnienie jest zróżnicowane np. 130-150 skurczowe (bywa i 180) a rozkurczowe powyżej 90, ale każde z nich zdaje się żyć własnym życiem, wzrasta bądź spada niezależnie od tego drugiego, wyniki pomiarów są dziwne, jakby rozregulowane. Bardzo się boję, bo mam wrażenie, że to coś nie tak z sercem i układem krążenia, a nie tylko "zwykłe" problemy z ciśnieniem. Na jakiego rodzaju problemy wskazywałyby te pomiary? Kto z Państwa lekarzy w Łodzi podjąłby się gruntownego zdiagnozowania mamy? Rzecz w tym, że mama ma dużo różnych dolegliwości i pewnie są one powiązane grupami i wynikają z kilku różnych chorób, a nie tylko z jednej. Mam też poważne podejrzenie, że mama ma tocznia. Ponadto w ogóle nie leczy się i sama nie, wie co jej jest. Proszę o pomoc doświadczonego lekarza z Łodzi.
KOBIETA, 53 LAT 10 miesięcy temu

Skoki ciśnienia - przyczyny

Skoki ciśnienia tętniczego stanowią nie tylko dokuczliwy objaw, ale mogą nieść ze sobą poważne zagrożenie dla życia i zdrowia. Warto zapoznać się z przyczynami leżącymi u ich wystąpienia. O tym opowiada dr Piotr Gryglas.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Jeżeli chodzi o rozpoznanie SLE, to jedyne co mogę Pani zaproponować to pójście do reumatologa na wizytę. Problemy z BP - najlepiej założyć holter ABPM. Może lekarz rodzinny pokierowałby diagnostyką w danym mieście

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy