Dlaczego mam trudności w zapamiętywaniu czy koncentracji?

Od dziecka mam straszne trudności w zapamiętywaniu czy koncentracji, a teraz jak biorę leki od psychiatry już ładnych parę lat, to mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej czy to możliwe? Znam niby mnemotechniki i trenuję pamięć, do skojarzeń pojedyńczych słów jest ok, ale jak muszę zapamiętać definicję, a znam trzy fajne metody takie jak zrozumienie, porównanie, przypomnienie, przykłady, zaangażowanie wszystkich myśli, albo narysowanie czy słowa klucze, to już nie daje rady, zazwyczaj pamiętam początek i koniec lub środek, mam wiedzę na temat pamięci, bo byłem na kursie pamięciowym, odbyłem testy poznawcze, a wciąż jest źle, jak sobie poradzić z tym problemem ostatecznie?

Pierwszym pytaniem jakie mi się nasuwa związane jest z tym, jakie leki od psychiatry Pan zażywa? Niektóre z nich mogą pogarszać zapamiętywanie a inne przeciwnie- mogą korzystnie wpływać na funkcje poznawcze.