Dlaczego mam trudności z oddychaniem i ciężko mi jest się wyprostować?

Mam 21 lat. Od podstawówki co jakiś czas (różnie, raz ten odstęp trwa ok. pół roku, raz rok) zaczyna mnie bardzo boleć brzuch po lewej stronie, bardziej na dole. Ten ból zaczyna się nagle, mam wtedy trudności z oddychaniem, ciężko mi jest się wyprostować, z kolei prawie w ogóle go nie czuć, kiedy położę się na plecach (ale wtedy wszystko wraca, kiedy tylko wstaję). Przechodzi zwykle po 1-3 godzinach i w najbliższym czasie się już nie pojawia. Czy powinnam iść z tym do lekarza? Jaka może być geneza tego bólu? Dodam, że nie stosuję żadnej restrykcyjnej diety, staram się zdrowo odżywiać.

Lek. Michał Lenard

Pani objawy nie wyglądają groźnie, ale warto wybrać się do lekarza rodzinnego, który Panią zbada, zleci odpowiednie badania i w razie potrzeby zaproponuje leczenie, lub skieruje Panią do specjalisty. Pozdrawiam!