Dlaczego mam trudności z zajściem w ciążę?

Witam. Od 4 miesięcy staramy sie z mezem o dzidziusia jestem po odtawieniu tabletek właśnie 4 miesiace i nic. Robie testy owulacyjne pracujemy nad dzieckiem właśnie w dniu owulacji i przed i od 4 miesiecy nic zaczynam.sie martwic ze cos jest nie tak?? Czy mam powody do zmartwień dlaczego tak.sie dzieje?

Lek. Paweł Szadkowski

O trudności z zajściem w ciążę i niepłodności mówi się dopiero po roku starania się o dziecko i chodzi tu o regularne staranie się, czyli 3-4 razy w tygodniu. Po takim czasie dopiero jest wskazanie do wizyty u ginekologa i rozpoczęcie diagnostyki hormonalnej, obrazowej, badania nasienia i wiele innych. 4 miesiące to naprawdę niedużo czasu.