Dlaczego mam tyle złości w sobie?

Witam serdecznie.Moim problemem jest to że wszystko mnie denerwuje przeszkadza mi zwłaszcza hałas ,rano wstaje jestem zła i krzycze dzieci nie słuchaja krzycze nerwuje sie do tego,ma czasem złosc ze musze sprzatac co kolwiek zrobic,czasem mam tyle złosci w sobie,nie wiem dlaczego proszę o rade

Istnieją dwie bardzo skuteczne strategie radzenia sobie ze złością. Pierwszą z nich jest rozmowa – najlepiej z osobą, która zareaguje zrozumieniem, uwzględni i zaakceptuje fakt, że ma Pani PRAWO tak się czuć. Relacjonowanie trudnych sytuacji sprawia, że możemy złapać odpowiedni dystans, uporządkować wewnętrzny chaos i spojrzeć na to, co się w nas dzieje z szerszej perspektywy. Odmawianie sobie prawa do tego, by czuć złość prowadzi do trudności w jej wyrażeniu, co sprawia, że zaczyna się kumulować. Wtedy wystarczy niewielki drobiazg, by doprowadzić do sytuacji przypominającej przebicie igłą balonu.

Drugi sposób to wysiłek fizyczny, który znakomicie obniża napięcie zgromadzone w ciele.

Doraźnie sprawdzają się również sposoby ukierunkowane na natychmiastowe obniżenie poziomu pobudzenia – zmiana miejsca (np. wyjście z mieszkania, w którym przebywa osoba będąca źródłem naszej frustracji), podarcie kartki papieru, powolne oddychanie i liczenie oddechów.

Pozdrawiam serdecznie.
http://www.slomka.org/

Witam Panią,
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Obniżony nastrój, problemy z kontrolowaniem emocji
są zapewne odpowiedzią Pani psychiki na stres,
lęk lub przykre doświadczenia z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Jeżeli uważa Pani, że ma Pani ,, tyle złości w sobie…”, to dla dobra
Pani i dzieci konieczne jest niezwłoczne podjęcie psychoterapii.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani trudności
z opanowaniem emocji i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem, dzięki czemu odzyska
Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl