Dlaczego mam wahania uczuć do partnera przy depresji?

Mam 19 lat, i choruję na depresję oraz nerwicę. Przyjmuję leki antydepresyjne i lek doraźnie afobam. Jestem z chłopakiem 2 lata, na początku wszystko było ok, po jakimś czasie czuję pustkę, odnoszę wrażenie że nie czuję nic do niego, że go nie kocham, nie tęsknie i nie myślę nawet o nim... Czasami chce z nim zerwać, a czasami mam wrażenie że jest dla mnie wszystkim ? Nie wiem co mam o tym myśleć i co robić, czy to normalne przy depresji ? Proszę pomóżcie mi

Apatia, ambiwalencja, stepienie uczuć są osiowymi objawami depresji. Warto jednak się temu przyjrzeć : czy jest to tylko efekt zaburzenia, czy też jest w waszym związku coś co Pani nie pasuje. Myślę, że warto skonsultować sprawę z psychologiem i wogóle podjąć psychoterapię tej depresji (a nie tylko byc na lekach, które działają na objawy). Pozdrawiam

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam Panią.
Niewykluczone, że osłabienie, czy zanik uczuć do partnera jest spowodowane zaburzeniami, z którymi się Pani zmaga. Niestety bez dokładnej analizy Pani sytuacji, równie prawdopodobny jest czynnik występujący w Państwa relacji. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby rozpoczęcie psychoterapii, dzięki której odpowie Pani sobie na te pytanie i upora się z depresją w sposób znacznie trwalszy niż przy pomocy samej farmakoterapii.
Pozdrawiam serdecznie,
Michał Pyter
https://michalpyter.com