Dlaczego mam wrażenie ucisku w klatce piersiowej i utknięcia czegoś w gardle?

Witam,od tygodnia mam wrażenie ucisku w klatce piersiowej i utknięcia czegoś w gardle. Początkowo myślałam że to grypa która teraz panuje, dostałam antybiotyk, jednak pojawiły się duszności. Miewam takie ataki w których nie potrafię wziąć głębszego oddechu, zaczyna mi się kręcić w głowie,mam suchość w buzi, ręce mi się trzęsą a klatka piersiowa pali.Inny lekarz powiedział że to przez lek wziewny na rozkurcz oskrzeli który dostałam, jednak miałam takie objawy przed przepisaniem mi owego leku. Zmieniono mi antybiotyk. Świstów nie ma, słychać podobno zapalenie górnych dróg oddechowych. Wykonywano EKG - wszystko jest w porządku. Leczyłam się na tle lękowym parę lat - leczenie zakończyłam 2 lata temu. Teraz mam spokojny okres w życiu. Dziś około 2 godziny po takim ataku duszności miałam ciśnienie 138/100.Czy może to być coś na tle nerwowym? Czy to jednak panujący teraz rodzaj grypy? Jak sobie poradzić?

Witam!
Wszystko wskazuje na nawrót problemów emocjonalnych. Uczucie obcego ciała w gardle jest klasycznym, cytowanym w podręcznikach, objawem nerwicowym. Cała oprawa: duszność, niemożność pozbycia się "zalegającego ciała obcego", niepokój, objawy towarzyszące typu wzrostu ciśnienia krwi i/lub tętna. Proponuję wrócić do "zespołu leczącego" psychiatra/psycholog/psychoterapeuta i ponownie przeprowadzić, może nieco zmodyfikowane leczenie.
Powodzenia
W. Łuczkowski.