Dlaczego mam wrażenie, że tracę pamięć?

Jestem młodą mamą, mam 24lata, od około roku mam wrażenie że tracę pamięć, to przychodzi nagle kiedy np. Idę z małą spacerem ( ona śpi ) ja idę spacerem, nagle w głowie robi mi się pustka, kiedy próbuje połączyć jakieś zdarzenia nie potrafię, mam misz masz w głowie. Im bardziej staram się złączyć jakieś fakty czy zdarzenia które się podziały dzień wcześniej czy miesiąc wcześniej, nie umiem sobie nic przypomnieć. Coraz bardziej mnie to martwi jestem cała rozdrazniona. Proszę o pomoc.

Witam Panią
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Problemy z pamięcią i koncentracją u ludzi młodych
najczęściej spowodowane są brakiem snu, stresem,
przemęczeniem, nadmiernym korzystaniem z komputera,
smartfonu lub zażywaniem substancji psychoaktywnych.
Towarzyszą też nerwicy, stanom lękowym i depresji.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany, żeby podjęła Pani
leczenie lub psychoterapię.
W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego rozwiązania
problemu jest konsultacja z psychologiem
i ewentualnie terapia psychologiczna.
Jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to należy koniecznie skonsultować problem z neurologiem,
który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną
i zastosuje odpowiednie leczenie.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

To zdecydowanie nie musi być nic niepokojącego. Większość młodych matek jest przemęczonych i to co charakterystyczne, często podczas ciąży, karmienia jak też pierwszych lat

wychowywania dziecka sprawność procesów poznawczych takich jak pamięć, myślenie, uwaga ulega osłabieniu. Warto jednakże byłoby zasięgnąć porady lekarskiej. Udać się w pierwszej kolejności do lekarza ogólnego, zrobić szereg badań podstawowych (krew, mocz), opowiedzieć mu o problemie. Jeśli będzie widział konieczność z pewnością skieruje Panią do neurologa. Gdyby i w przypadku tej konsultacji nic konkretnego nie zostało stwierdzone zalecam także wizytę u psychologa i psychiatry celem wykluczenia innych możliwych schorzeń.

Pozdrawiam
Karolina Kapias
www.strefarozwoju.org.pl