Dlaczego mam wysypkę na penisie, udach i na brzuchu?

Witam. Dostałem jakieś wysypki na penisie, udach, pośladkach i brzuchu. Do tego dość bardzo swędzi. Byłem u lekarza i kazał mi iść do dermatologa i przepisał mi maść zawierającą sterydy, która po smarowaniu pomogła mi, bo było widać dużą poprawę. Skończyła mi się i po 2 dniach objawy wróciły. Jeżeli chodzi o sex, to nie współżyłem od dłuższego czasu. Boję się, że to jakiś grzyb, ale na początku krostki wyskoczyły mi na udach, potem na pośladkach i dopiero potem na penisie i brzuchu. Może wiecie, co to jest?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przyczyn Pana dolegliwości może być wiele-najbardziej prawdopodobna jest reakcja uczuleniowa- gdyż pomogło zalecone leczenie. Proszę się zastanowić czy w ostanom czasie nie pojawił się w Pana otoczeniu nowy produkt- kosmetyk, środek czystości? Jeżeli tak lepiej z niego zrezygnować.

Innym powodem dolegliwości może być infekcja.
Niestety bez badania lekarskiego, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwość aby postawić rozpoznanie a tym samym zalecić leczenie.
Konieczna jest wizyta u lekarza- rzeczywiście dermatolog będzie najlepszym wyborem.

Pozdrawiam