Dlaczego mam za niskie ciśnienie rozkurczowe?

Za niskie ciśnienie rozkurczowe. Witam, Mam 25 lat 84kg od około miesiąca regularnie średnio co drugi dzień biegam około 6km. Spadło mi do 10kg. Ciśnienie mierzone wczoraj i dzisiaj wyniosło około 110-130 na 45-60 puls koło 50. Czuje się dobrze. Mam się czym martwić? Dodam, że przez ostatnie lata miałem ciśnienie koło 140-170.

Lek. Michał Lenard

Nie powinno to być nic poważnego, ale sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który zleci wykonanie podstawowych badań i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!