Dlaczego mam zawroty głowy podczas detoksu organizmu?

Ostatnimi czasy znów podszedłem do detoksu organizmu, w sumie w diecie się nic nie zmieniło za wiele ,bo całe życie staram się w miarę zdrowo odżywiać ,ale detoksem są buraki czerwone,a raczej sok z nich. Po wypiciu szklanki mam niebywałą energię , góry bym przenosił , trawienie polepsza się jakieś 200% i jelita pracują po-stokroć lepiej ,ale na drugi dzień z rana zawsze mam zawroty głowy, tak jakby KAC. Chciałbym wiedzieć co jest tego przyczyną ,bo buraki same w sobie uczulać nie mogą.

Witam serdecznie,
trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na Pana pytanie ale uważam że dolegliwości mają związek ze skokami cukru wywołanymi piciem soku z buraka. buraki bowiem mają wysoki indeks glikemiczny.
Powyższe to jedynie moe przypszczenia więc warto skonsultować sprawę z lekarzem, który powinien skierować Pana na badania krwi.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk