Dlaczego mam zimne i drętwiejące nogi?

Moja 53 letnia matka od 2 miesięcy ma zimne i dretwiejace nogi.Ma duże problemy z poruszaniem się.Wcześniej nie miała żadnych problemów.Zaczęło się od stóp a teraz objęło całe nogi i pośladki. Nogi jej schudly i czuje słabość mięśni.Badania krwi ok.Borelioza,tarczyca i cukrzycą wykluczone.Badanie płynu rdzeniowego w normie.USG żył i tętnic ok.Tomograf głowy ok.Czy to może być jakiś zanik mięśni?

Być może właśnie to jakaś choroba układowa, z autoagresji, autoimmunologiczna. Radziłbym jeszcze z tym problemem skonsultować się z reumatologiem.