Dlaczego mam złe samopoczucie?

Witam. Co może być przyczyną że mimo zdrowego trybu życia nie czuję się najlepiej. Jem "czysto", warzywa, owoce, mniej mięsa (a jeśli już to jak najmniej przetworzone), kasze, quinoa, orzechy, ruszam się etc. Zgłębiam dietetykę, namaczam ziarna i tak dalej, żeby nie utrudniać wchłaniania innych składników odżwyczych. Mimo to nie jestem pełna energii, często jestem zmęczona, coś mnie pobolewa, czuję ucisk w głowie, mam "zapchane" gardło codziennie rano i katar, potrzebuję dużo snu a i tak nie budzę się do końca wyspana. Czy przyczyną może być jelito drażliwe (nad którym też pracuję probiotykami, aloesem etc), choć mam wrażenie że to nie to wpływa, ale kto wie, może jelita coś źle wchłaniają. Tym bardziej że jestem szczupła (53/167) wizualnie bardziej to widać, ale przytyć mi ciężko. Nawet moja skóra, jej odcień nie wyglada do końca zdrowo. Mam 26 lat. Czy mają państwo jakieś rady? Jak sprawdzić, czy mój organizm czerpie wszystko z jedzenia? Jakie badania prócz morfologii zrobić? (teraz mogę tylko prywatnie, stąd pytam co dobrać). Pozdrawiam.

Moim zdaniem - zupełnie na pierwszy rzut oka i oczywiście nie jako diagnoza czy porada, lecz zwykła opinia - zbyt dużo ziaren, zbyt dużo omega 6 w stosunku do omega 6, prawdopodobnie za mało wit z grupy B, cynku, żelaza, zbyt mało tłuszczu.
To bardzo charakterystyczne objawy przy nietolerancjach pokarmowych a także przy niedoborowo prowadzonych dietach wegeteriańskich.
Polecam konsulatacje diety z dietetykiem, również zapraszam na konsultacje, a na początek... doradziłabym suplementację ROSOŁEM! - oczywiście sam rosół, a własciwie wywar na wołowych kościach, bez makaronu :-)