Dlaczego mąż oczekuje ode mnie tylko i wyłącznie seksu?

Witam. Ja z moim mężem znam się jakieś 5 lat. Od ponad roku jesteśmy po slubie. Mam wrażenie że od tego czasu jestem tylko dodatkiem. Oczekuje tylko seksu ode mnie. A mam dziecko z poprzedniego związku które potrzebuje opieki ponieważ choruje. Pomocy

Wyobrażam sobie, że ta sytuacja jest dla Pani trudna. Niestety czasem tak się zdarza, że jeden z partnerów czuje się po ślubie bardzo pewnie i przestaje się starać, uwodzić, poświęcać uwagę, słuchać. To zwykle kobiety są bardziej świadome swoich potrzeb emocjonalnych, ze względu na przystosowanie do roli matki. Ponadto opieka nad chorym dzieckiem nie ułatwia życia erotycznego. Proponuję porozmawiać z partnerem o Pani potrzebach emocjonalnych i o tym, że ich zaspokojenie jest niezbędnym warunkiem do satysfakcji seksualnej. Jeśli to nie pomoże, warto skorzystać z psychoterapii małżeńskiej, lub poszukać wsparcia dla siebie.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji wnioskuję, i bazując tylko na Pani opisie, że przyczyną Państwa nieporozumień są różnice w Waszych potrzebach (Pani jest mniej potrzebująca, a Pani Mąż bardziej).
Dlatego ważna byłaby rozmowa i aktualizacja Waszych potrzeb, w taki sposób by Pani
i Pani Maż czulibyście się ważni i wzajemnie przez siebie zadbani.

Mogłaby być pomocna taka rozmowa Pani lub Wasza wspólna z psychologiem.

Życzę Pani pomyślności i radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com