Dlaczego mąż pracujący za granicą nigdy nie mówi, że kocha?

mąz pracuje w Anglii,tam jest 3 mies wraca na 2 tyg do domu.zastanawiam sie nad jego zachowaniem,nie mowi mi ze mnie kocha,nie pisze czy tez nie mowi ze teskni.ja mu pisze co czuje ze mi go brakuje a on nawet na to nie odpowiada..kiedy drazymy ten temat telefonicznie zawsze z podniesionym glosem oznajmia ze mnie kocha..ale dlaczego nigdy sam tego nie mowi tak jak jego koledzy do swoich zon pisza na fcb co czuja??on nawet nie odpowiada na moje milosne esy.jestemy razem 7 lat mamy 2 dzieci

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Witam. Proponuję szczerą rozmowę, ale w odpowiednich warunkach. Kolacja wspólne wyjście etc. Tak by przed rozmową rozluźnić atmosferę. Oczywiście mam na mysli rozmowę a nie przesluchanie, które spowoduje negatywna reakcję męża.

Franciszek Bartkiewicz

Czy podobnie małomówny był w Polsce? Możliwe, że ma tam jakieś problemy. Możliwe, że sam nie radzi sobie z rozłąką i jest mu źle bo czuje się odpowiedzialny za zostawienie Pani samej z dwójką dzieci w domu. Możliwości jest dużo niestety te negatywne również. Mój przedmówca ma rację należy stworzyć warunki sprzyjające otwartości i zacząć rozmowę od wyrażenia swoich obaw i emocji jakie są nimi powodowane.
Pozdrawiam.

Witam,

nie pisze Pani nic na temat, czy zawsze tak było, czy też nagle zmieniło się, gdy mąż wyjechał. Faktem jest, że nie wszystkie osoby w równym stopniu mają umiejętność/gotowość do mówienia, pisania o uczuciach wprost. Czasami czują się z tym niezręcznie, zawstydza ich taka forma komunikacji, więc jej unikają. Proszę nie zapominać, że od słów zawsze ważniejsze są czyny – czy na tym polu ma Pani coś mężowi do zarzucenia? Jeśli nie, może warto zaakceptować tę jego cechę i nie zmuszać go do czegoś, co ‘nie jest jego bajką’?

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel