Dlaczego mąż unika seksu?

Witam, mam 25 lat .Trzy miesiące temu urodziłam córeczkę.Problem jest w tym , że mój mąż unika seksu.Już w ciąży odmawiał że względu na coraz wiekszy brzuch.Mówił, że go to nie kręci. Zaakceptowałam jego zdanie..Niestety po urodzeniu dziecka również się nic nie zmieniło. Teraz ponoć dla niego laktacja jest problemem. Zapytany dlaczego unika zbliżeń odpowiada że boi się, że go pochlapie mlekiem.Wiem , że nikogo nie ma na boku ale żadne tłumaczenia , że możemy się kochać w biustonoszu nawet z wkładkami laktacyjnymi jak mu to przeszkadza do niego nie przemawia..Nie mam pomysłu jak do niego dotrzeć. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Na podstawie opisu można wyciągnąć wniosek, że obecnie kojarzy się Pani mężowi bardziej jako "matka" niż jako "kobieta", a jak wiadomo, ta druga interpretowana jest zwykle jako osoba raczej aseksualna. Tego rodzaju skojarzenia występują wcale nie tak rzadko u młodych zwykle mężczyzn, których partnerki rodzą dzieci. Zwykle przyczyną tego rodzaju problemów bywa niedojrzałość partnera, który "nie rozumie", że to nie tylko kobieta zostaje matką, ale i mężczyzna zostaje ojcem i zmiana ta, skądinąd jak najbardziej naturalna, wiąże się ze zmianą ról obojga rodziców. W przypadku osób nie do końca dojrzałych, seks bywa kojarzony jako "radosna i niezobowiązująca twórczość", cechująca osoby młode, natomiast seks osób dorosłych (rodziców) już taki nie jest. Pierwotnych przyczyn ww. stanu można szukać np. w relacji partnera z jego matką (rodzicami) - jeśli byli osobami, które np. nie okazywały sobie uczuć, albo wręcz tego unikały, być może podświadomie powtarza on ten schemat, wprowadzając go w swój związek.

Biorąc pod uwagę powyższe, sugerowałbym namówienie partnera na konsultację psychologiczną bądź seksuologiczną, podczas której być może odkryłby pierwotne przyczyny niechęci seksualnej do Pani.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl