Dlaczego mężczyzna bez objawów przeziębienia dostaje podwyższonej temperatury?

Dzień dobry, bardzo proszę o odczytanie wyników krwi Męża. Tytułem wprowadzenia, niepokojące jest, że Mąż bardzo łatwo i często się przeziębia. Często jest również tak, że bez objawów przeziębienia dostaje podwyższonej temperatury - od stanów podgorączkowych do 38 C. Teraz, np. walczy już od miesiąca z 37,2-37,5; zazwyczaj, kiedy mnie mija 39 C w ciągu tygodnia, jemu nie chce spaść z 37,2 w ciągu 2 i więcej tyg. Generalnie ma bardzo słabą odporność i nie wiemy co z tym zrobić; nie wiemy co badać. Z tego co pamiętam zawsze miał podwyższone granulocyty, zdaje się kwasochłonne, jednak nie pamiętam dokładnie, które z nich. A obecne wyniki tak oto wyglądają: białko CRP - 14,4; WBC 9,4; LYMPH

Lek. Paweł Szadkowski

Podwyższona temperatura (w tym stany gorączkowe), podwyższone CRP oraz zmiany w morfologii mogą ze sporym prawdopodobieństwem świadczyć o infekcji bakteryjnej wymagającej antybiotykoterapii. Mąż powinien się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnego zbadania i wykonania niezbędnej diagnostyki.