Dlaczego mi nie staje w sytuacji intymnej z dziewczyną?

Mam pytanie. Od pewnego czasu mam strasznie dziwny problem, a mianowicie kiedy byłem młodszy dosyć dużo się masturbowałem i do czasu tego problemu też raczej często - raz na dzień ale nie zawsze, piję alkohol (ale wcześniej to nie wpływało na wzwód), ćwiczę na siłowni, ale to powinno raczej pomagać, ostatnio też mało śpię i zauważyłem, że wpływ może też mieć na to stres związany z maturą, która niedługo mnie czeka (19 lat). Problem pojawia się, kiedy przychodzi do mnie dziewczyna, to choć mi się strasznie chce, to nie mogę osiągnąć pełnego wzwodu, pomimo tego mogę dojść do erekcji (wytrysku). Powiem jeszcze, że gdy sam się zabawiałem 2 dni wcześniej to ,,stał jak skała,, i to dosłownie, a jak ona przyszła czar prysł. Czy związek z tym może mieć to, że dużo o tym problemie myślę i czy przyczyniać do tego się może fakt, że jestem z nią ponad 2 lata i nie uprawialiśmy seksu? Proszę o szybką odpowiedź, bo jestem tym strasznie zmartwiony.
ponad rok temu

Witam!

Rzeczywiście, przyczyną zaburzeń wzwodu może być stres, w Twoim przypadku powodowany egzaminem maturalnym, ale również związany z obawą o dalsze niepowodzenie podczas zbliżenia z partnerką.

Brak erekcji jest jednak częstym objawem obserwowanym u młodych, dopiero podejmujących współżycie, mężczyzn. W takim wypadku, z czasem ustępują samoistnie.
Nadmierne stosowanie masturbacji może z kolei obniżać satysfakcję ze współżycia z partnerką, ze względu na obniżenie progu wrażliwości na bodźce. W takim wypadku ograniczenie masturbacji, najczęściej kończy ten problem.

Pozdrawiam