Dlaczego miesiąc po przerwaniu stosowania tabletek nie mam okresu?

Witam. Stosowałam antykoncepcje hormonalną przez ok. 1,5 roku. Nie dawno, bo teraz mija drugi miesiąc po odstawieniu, nie wystąpiło jeszcze krwawienie miesiączkowe. Miesiąc temu wystąpiło tak jak powinno natomiast w tym miesiącu opóźnia się już o tydzień. Współżyłam lecz z zabezpieczeniem (prezerwatywa). Robiłam także test, który wykluczył ciążę. Tak więc skoro to nie ciąża, co powinnam zrobić ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mogą pojawić się zaburzenia cyklu. Mogą się one utrzymywać przez około pół roku.
Zawsze należy wziąć pod uwagę ciążę. Ale Pani ją wykluczyła.
Zatem należy trochę poczekać, aby cykl uległ normalizacji.

Pozdrawiam