Dlaczego miesiączka uległa opóźnieniu u 45-latka?

Dzień dobry . Mam 45 lat . Od ok 2 lat moje miesiączki są obfite i bardzo długie (10-15dni) . 6 września , w drugim dniu miesiączki zgłosiłam się na wizytę do ginekologa. Po wykonaniu USG, lekarz stwierdził kilka małych mięśniaków , które prawdopodobnie są tego przyczyna i przepisał CYKLONAMINE (3x2) do zakończenia krwawienia . W moim przypadku trwało to ok 10 dni . Czy jest możliwe aby ten lek spowodował zatrzymanie kolejnej miesiączki bądź ja opóźnił ?. Minęło 42 dni i krwawienie się nie pojawiło. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ponowna wizyta u lekarza ginekologa po badaniu będzie można zalecić dalsze postępowanie.