Dlaczego miesiączki są mniej obfite?

Witam, Przed rozpoczęciem starań o dziecko miałam regularne okresy plus plamienia, a nawet sporo plamień.. usg i histerorkopia diagnostyczna nie wykazały nic, a więc została mi przepisana luteina o 16 dnia cyklu na 10dni. Plamienia zanikły i tak działam. od 8 miesięcy staramy się o dziecko i od tego czasu moje miesiączki są mniej (Ale to o wiele mniej) obfite i trwają już nie 5-6 dni a 3-4, a bobaska nie ma. Gdzie szukać przyczyny? guz przysadki mózgowej sprawdzony - rezonans nic nie wykazał, prolaktyna w normie, tsh 1,6

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Niepłodność, to brak zajścia w ciążę przez 12 miesięcy, przy współżyciu ok. 3-4 razy w tygodniu. Dopiero po takim czasie wdraża się diagnostykę niepłodności. Zazwyczaj pierwszym badaniem diagnostycznym powinno być badanie spermy partnera. Oczywiście diagnostyka zależy od sytuacji klinicznej pary, dlatego powinna być w każdym wypadku dobierana indywidualnie.