Dlaczego miłość się skończyła?

Witam. Mój chłopak powiedział mi ze nie czuje do mnie tego co wcześniej ale nie potrafi żyć beze mnie. Jednak od jakiegoś czasu nie wychodzi z domu, ciagle śpi i nic nie je. Są lepsze dni kiedy mówi ze mnie kocha a w te gorsze ciagle płacze i boi się ze mną być. Rzucił swoje zainteresowania, nie chodzi do szkoły, nie wysypia się i śpi całe dnie. Kiedyś miał stany lekowe i leczył się u psychologa. Nie wiem jak mu pomoc. On twierdzi ze stracił wszystkie uczucia i jest pusty.

Dzień dobry. Niestety jeżeli partner odrzuca Pani pomoc to nie jest Pani w stanie mu pomóc. Warto jednak spróbować porozmawiać z jego rodzicami czy innymi bliskimi żeby oni reagowali.
Pozdrawiam A. Pacia

Z Pani opisu wynika, że w życiu Pani partnera zaszły jakieś negatywne zmiany. Utrata zainteresowań, ciągłe przemęczenie, zaniedbywanie obowiązków, płaczliwość i lęki mogą być objawami depresji. Wspomniane zmiany i trudności mogą być związane z wchodzeniem w dorosłość, ze stresem przed maturą, a być może z wywołuje je sytuacja rodzinna, czy jeszcze coś innego. Niezależnie od przyczyny opisane przez Panią natężenie negatywnych stanów emocjonalnych u Pani chłopaka nie jest normalne i wymaga specjalistycznej pomocy. Fakt, że korzystał z pomocy psychologa z powodu stanów lękowych wskazuje, że może mieć skłonność do różnego rodzaju problemów o podłożu emocjonalnym, czy psychologicznym, dla tego może Pani spróbować namówić go na wizytę u psychologa. Najłatwiej będzie spotkać się z psychologiem szkolnym. Niestety nie możemy zmusić Pani chłopaka do skorzystania z pomocy, jednak może Pani zachęcać go poprzez odwoływanie się do jego pozytywnych doświadczeń, przyjemności jaką dawało mu realizowanie pasji i uświadamianie mu, że tylko dzięki pomocy specjalisty może odzyskać kontrolę nad swoim życiem, a co za tym idzie wrócić do aktywniejszego i bardziej satysfakcjonującego trybu życia.

Witam,

Przede wszystkim zachęcić proszę chłopaka do podjęcia psychoterapii. Stan w którym się znajduje Pani chłopak, może wskazywać na powrót trudności natury psychologicznej.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek