Dlaczego mimo ćwiczeń nie chudnę w szybkim tempie?

Mam 38 lat i pracuję w biurze. Jestem budowy tzw. gruszki. Urodziłam dwoje dzieci / 8 i 13 lat/. W sierpniu 2009r ważyłam 71 kg i mimo, że ograniczałam jedzenie /nie jadłam kolacji i unikałam słodyczy/ nie chudłam, a w dalszym ciągu tyłam. Postanowiłam zapisać się do fitness klubu. Od sierpnia regularnie aż do dzisiaj 5 razy w tygodniu spędzam tam 75-90 min. dziennie. Przeważnie chodzę w szybkim tempie / 6.4 km/h /lub ćwiczę na orbitreku. Ćwiczę w tempie takim, że mogę bez zadyszki spokojnie rozmawiać / tętno ok. 120-140/. Ponadto jem regularnie, staram się jeść zdrowo /pieczywo ciemne, dużo białka mało tłuszczu, itp. nie jadam słodyczy / tylko okazjonalnie podczas uroczystości rodzinnych/. Przez pierwsze 2 tygodnie w ogóle waga nie drgnęła. Teraz /styczeń 2010/ ważę 66kg. Przeglądając fora internetowe stwierdziłam, że jest to bardzo mały efekt w stosunku do włożonego wysiłku. Wykupiłam nawet karnet na 8 zabiegów 15 min. na tzw. dream healter/wibracyjny spalacz tłuszczu/. Jestem już po 3 zabiegu ale efektów nie widzę. Schudłam przede wszystkim do pasa, a od pasa nadal jestem zaokrąglona. Trochę zaczynam być zniechęcona. Miałam nadzieję na lepsze rezultaty. Czekam na odpowiedź. Ewa
38 LAT ponad rok temu

Witam,

Przyczyny zastoju masy ciała mogą być następujące:

1. stosowanie rygorystycznej diety doprowadziło do obniżenia tempa przemiany materii, przez co trudniej jest schudnąć i łatwiej przybrać na wadze
2. wypijanie dużych ilości wody wysokosodowej, która powoduje powstanie obrzęków (podobny efekt daje nadmierne solenie potraw);
  3. systematyczny i intensywny trening doprowadził do rozwoju tkanki mięśniowej (mięśnie ważą więcej niż tkanka tłuszczowa, spaliła Pani tkankę tłuszczową, ale zastąpiła ją tkanka mięśniowa)
4. być może przyjmuje Pani jakieś leki, które przyczyniają się do zastoju masy ciała.

Inne, "nieżywieniowe", przyczyny zastoju masy rozpatrywałabym u lekarza.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest przyrost tkanki mięśniowej.
Proszę monitorować zmiany w obwodach ciała.
Nie podała Pani wzrostu, dlatego nie wiem, czy ma Pani nadwagę.

Pozdrawiam

P.S
  Prosiłabym o opisanie przykładowego jadłospisu z dnia powszedniego i weekendu, wraz z porą posiłku i rodzajem/ilością spożytych produktów.