Dlaczego mimo spożywania 1500 kcal dziennie nie chudnę?

Witaj! Mam pytanko. Ostatnio zaczęłam zaznaczać w aplikacji ilość kalorii jaką sobie dostarczam do organizmu ( z czystej ciekawości). Okazuje się, ze dziennie jem koło 1500 kcal. Jem normalnie, w miarę zdrowo, czasem coś słodkiego. Jem kiedy mam ochotę jednak nie napycham się do oporu jak kiedyś. Wole sobie posiłek rozłożyć na dwa niż zjeść na raz dużą porcje. Do rzeczy. Mam 175cm, 74kg i 20 lat. Nie chudnę mimo, ze wcale nie jem dużo kalorii. Tzn nie chce koniecznie schudnąć ale ciekawość mnie zżera jak to możliwe? obliczyłam swoje dzienne zapotrzebowanie i podstawowe wyszło mi niecałe 1600 a całkowite troszkę ponad 1900.

Witam serdecznie,
w odchudzaniu nie tylko kalorie się liczą. Ilość 1500kcal może Pani też pokryć jedząc nie do końca zdrowe rzeczy. Ważne jest co jemy i ile pijemy czystej wody. Do tego waży jest też ruch i regularność posiłków.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk