Dlaczego mimo terapii utrzymują się natrętne myśli?

Witam.Od 5lat uczęszczam na terapię psychodynamiczna.Lubie terapeutkę swobodnie się przy niej czuje.Ale już nie mam ochoty tam chodzisz rozgrzebywać i w kółko mówić o tym samym.Msm wrażenie że nie wniesie ona nic więcej.Najgorsze jest to ze objawy się utrzymuja leki bóle w ciele natrętne myśli które mnie straszą.Vzemu terapia mi nie pomogła.Czemu znowu jestem w punkcie wyjścia.Dziekuje za odpowiedz

Witam,

w leczeniu zaburzeń lękowych, depresyjnych, nerwicowych skuteczną metodą jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki ekspozycyjne, krótkotrwała terapia ukierunkowana na problem.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Zachęcałabym Panią, by rozważyła Pani podjęcie terapii poznawczo-behawioralnej, która byłaby dla Pani skuteczną w leczeniu.

Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań i to z kolei wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz na zachowanie (wpływając na dobrostan fizyczny oraz psychiczny).

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com