Dlaczego moi rodzice nie akceptują mojego przyszłego męża?

Witam . Mam narzeczonego który robi wszystko by było jak najlepiej zarówno mi i przyszłej teściowej . Dziś podczas wymiany zdań usłyszałam bardzo przykre słowa w stosunku co do niego które bardzo mnie zranily a mianowicie "wychodzisz za maz za biedaka" wesele sami chcemy sprawić nikt nam nie dokłada co w takiej sytuacji robić choć jakkby człowiek chciał najlepiej zawsze mój narzeczony jest ten zły Przyszla mama patrzy na zawartość portwela a nie na to żeby patrzeć jak jej córka jest szczęśliwa

Jak sama Pani zauważa - macie z rodzicami inne priorytety. Dla matki ważna jest zamożnośc, dla Pani inne cechy. Jeżeli na poziomie priorytetow się rozmijacie, to przede wszystkim o tym należy rozmawiać. Unaocznic mamie, że nie pieniądze są najważniejsze... I utrzymywać zdrowe granice między waszym związkiem, a rodzicami - wy tworzycie wspólną całość i nikt (nawet rodzice) nie ma prawa tej całości zakłócać i burzyć. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Jest Pani w wartościowym związku, czuje się kochana, ważna i zadbana, bo tak Panią zrozumiałam.
Najwyraźniej dla rodziców bardzo ważna jest sfera materialna, pewnie mają doświadczenia, kiedy brakowało pieniędzy.

Proszę kreować swoje życie tak, jak Pani czuje.
Rodzicom może Pani powiedzieć, że jest Pani przykro, że tak się wyrażają o narzeczonym.
I spokojnie poprosić ich, żeby nie wyrażali swoich opinii na temat narzeczonego- bo to jest Pani wybór, Pani życie i jest Pani w tym związku szczęśliwa.

No cóż, tak jest często, że rodzice mają inne oczekiwania względem partnerów swojego dziecka.

Życzę Pani i Narzeczonemu dużo miłości,
Irena Mielnik-Madej