Dlaczego mój 2 letni syn nie chce jeść i śpi bardzo niespokojnie w nocy?

Witam, niedawno mój synek skończył 2 lata. Od ponad 2 miesięcy śpi bardzo niespokojnie. Bardzo często się budzi, nawet do 5 - 6 razy w nocy, strasznie się wierci i płacze. Problemem jest także jego niejedzenie. Potrafi nie zjeść ani śniadania, ani obiadu i kolacji. Próbowałam już wszelkich możliwych sposobów takich jak samolocik leci, dawanie mu ulubionych rzeczy, a i tak nie chce jeść, aczkolwiek mleko modyfikowane je chętnie. Nie mam już siły i proszę o pomoc. Boję się, że niedobór snu oraz odpowiedniego jedzenia może doprowadzić do jakiejś choroby. Dodam jeszcze, iż myślałam, że może mieć on jakieś pasożyty i kupiłam mu na nie lekarstwo, ale to także nie pomogło. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Najlepiej skonsultować się z pediatrą zanim poda się lek na chorobę, której dziecko może wcale nie mieć. Dobrze jest również dopytać o konieczność podawania mleka modyfikowanego:) Warto wprowadzać nowe pokarmy, stałe, w których dziecko uczy się  rzuć, gryźć co niewątpliwie ma korzystny wpływ na rozwój aparatu artykulacyjnego i mowę. W wieku 2 lat można już spokojnie zrezygnować ze smoczka i picia z butelki!

Poza tym proszę do sposobu karmienia wprowadzić elementy zabawy np. : karmienie misiów, autek itd., samodzielne jedzenie łyżką oraz bardzo małe porcje jedzenia i stopniowe zwiększanie ich. Może Pani dawać dziecku jeść herbatniki, chrupki kukurydziane, bułeczkę, biszkopty, nie wspominając o sokach i owocach.

Pozdrawiam