Dlaczego mój 6-miesięczny syn nie chce jeść?

Mój synek ma refluks, mimo tego że sporo ulewał był dużym głodomorkiem! Potrafił wypić 210mil mleka (3 razy dziennie) plus obiadek i deserek! Teraz jest istny koszmar! Wypije 40/50 mil, zamyka buzię i koniec! Tak samo jest z kaszkami i obiadkami - jak tylko widzi, że podchodzę z łyżką do niego, od razu zamyka buzię! Nie chcę go karmić na przymus! Gdyby nie to, że przez sen daję mu mleczko, nie jadłby praktycznie nic! Nie jest alergikiem (ponieważ robiłam testy) mleczko i tak pije nutramigen od 3 miesiąca. Mocz też w porządku! Czyżby to przez refluks? Ale dlaczego, skoro do tej pory jadł ładnie ? I mam jeszcze jedno pytanie - jak długo może trwać refluks u dziecka ? Co jeśli on sie nie skończy?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Refluks nie jest przyjemny dla takiego maluszka stąd pewnie niechęć do spożywania pokarmów, ale może też wydarzyło się coś w trakcie jedzenia co zniechęciło maluszka do prawidłowego regularnego jedzenia. Refluks jest dość częstą przypadłością u niemowląt i występuje u około 50% dzieci w wieku do 8 miesiąca i w 5% u dzieci w wieku od 10 do 12 miesięcy, co jednoznacznie sugeruje, że ta przypadłość fizjologiczna zmniejsza się wraz z rozwojem narządów wewnętrznych tj. przełyk (dolny zwieracz przełyku).

Proponuję nie poddawać się i wprowadzać nowe smaki np. puree z ziemniaków lub jabłek, kaszki kukurydziane i ryżowe. Można spróbować karmić maluszka łyżeczką i pozwolić jemu bawić się jedzeniem:) : sprawdzać rączkami konsystencję itp.:)

Pozdrawiam