Dlaczego mój 7-miesięczny synek nie może najeść się w nocy i ciągle się budzi?

Witam. Mój synek od jakiś 2 tygodni budzi się w nocy co 3 godziny na karmienie piersią. Do tej pory nie miałam takich problemów. Jak zjadł o 21, później między 1 a 2, a ostatnie karmienie po 5. Teraz zje o 8, budzi się o 11, 2, 5. Dodam, że wprowadzam mu w dzień oprócz jednego karmienia w dzień kaszkę albo obiadek z warzyw z domowego ogródka, ale często jest tak, że ich nawet nie ruszy. Przez cały dzień jak dostanie cycusia o 10, już nic nie chce je jeść aż do wieczora. A w nocy, jakby nie mógł się najeść. Może przestawił mu się dzień z nocą? Zaczęłam przepajać go w nocy wodą, ale za bardzo nie chce pić. Dopiero po kilku minutach płaczu zaczyna pić i zasypia na nie dłużej niż godzinę, a później znowu jest strasznie głodny. Tylko, że nie można słuchać, jak on płacze. Szkoda dziecka. Proszę o radę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Nie bardzo wiem, co jest problemem: czy to, że maluszek nie śpi, czy może to, że nie chce go Pani już karmić piersią? Zmiana rytmu spania niestety jest zmienna i zależy ona od indywidualnego zapotrzebowania dziecka na sen. Jeśli natomiast pragnie Pani zmienić sposób karmienia malca, to najlepiej poradzić się psychologa dziecięcego, który zindywidualizuje wskazówki "odejścia" od karmienia piersią tak, aby stres był jak najmniejszy dla dziecka, ale także dla Pani.

Pozdrawiam