Dlaczego mój chłopak nie ma ochoty na seks?

Witam, od 7msc mam chłopaka, dosyć szybko zaczęłam z nim współżyć, bo jakoś po 5msc (czego wcześniej nie robiłam). A wiec, problem polega na tym, ze mój chłopak nie chce się ze mna kochać.. widujemy się w weekendy i wtedy właśnie się kochamy, ale od pewnego czasu gdy się widujemy, mówi, ze jest zmęczony, ze zle się czuje, po czym proponuje obejrzenie jakiegoś filmu i co? Zasypia.. meczy już mnie to, bo wcześniej sam coś zaczynał, a teraz gdy ja próbuje chociazby pobudzić go pocałunkiem, to tylko odwzajemni i nic.. nie gadałam z nim na ten temat, bo chyba trochę się wstydzę. Ale zeby nawet nie mieć siły na to, by kochać się ze swoją dziewczyna chociaż raz w tygodniu? To jest dla mnie przykre.. pomóżcie mi, jak mam to załatwić? Dlaczego on zasypia i nie ma na mnie „ochoty” wtedy, kiedy ja mam na niego.

Droga Pani,
to jak najbardziej zrozumiałe, że jest Pani przykro z tego powodu. Ale bez rozmowy z Pani chłopakiem niewiele jesteśmy w stanie ustalić. Rozumiem, że krępuje się Pani rozmawiać na ten temat (czy rozmawiają Państwo w ogóle o seksie?), jednak szczera rozmowa (bez oceniania, bez zarzucania błędów, bez krytykowania) jest kluczowa w próbie rozwiązania Państwa problemu. Proszę postarać się bez zbędnych emocji wytłumaczyć chłopakowi, że jest Pani przykro, że nie wie Pani z jakiego powodu nie ma on ochoty na seks, że rozmawia Pani z nim o tym, by pomóc i jemu, i sobie. A powody obniżonego libido moga być i somatyczne, i psychiczne. Jednak bez rozmowy o nich, trudno zająć się sprawą. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog