Dlaczego mój chłopak nie widzi się jako tata?

Witam mam problem ponieważ. Mój chłopak po 7 latach związku oznajmił mi że on chce chce mieć dziecko za rok za dwa tylko że chodzi mi o to że w zeszłym roku w lipcu się dowiedział że będzie tata niestety w sierpniu poroniłam on to jej czy przeżył jak ja bo gdy ja cierpiałam on siedział na komputerze i grał. Ma on 25 lat ja 26. Już bardzo bym chciała mieć swoje zycie prywatne ślub mieszkanie a najbardziej chciałabym być mamą powiedziała mu otwarcie o tym że chciałabym mieć z nim dziecko że chce by był tata mojego dziecka on że miło a po godzinie napisałam by szczerze odo czy chce mieć dziecko zemną to odpowiedział że za rok lub dwa pytam dlaczego bo jeszcze w styczniu tego roku powiedział że bardzo chciałby mieć dziecko zemna a on na to teraz że za rok za dwa. Wyjaśnił to tak że nie widzi się jako tata ,nie wyobraża sobie jakby to było zapewne fajnie bo rodzina szczęśliwa byśmy byli ale nie wiedzi się jako tata. On był wychowywany przez babcię bardziej jego rodzice się rozstali jak miał rok tata mieszkał z nim i babcia ale babcia wychowywała zajmowała się . Co może być tego przyczyną??

Dzień dobry,
Niestety nie jestem wstanie odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, gdyż nie znam Pani chłopaka. Najlepiej jak jeszcze z nim Pani porozmawia na ten temat, dlaczego on nie widzi się tatą. W wieku 25 lat być może jeszcze nie odczuwa potrzeby posiadania dzieci i takie pragnienie przyjdzie z czasem. Istnieje też taka możliwość, że obawia się czy byłby dobrym rodzicem albo nie chce mieć dziecka z różnych innych przyczyn np. niechęć do brania na siebie takiej odpowiedzialności, niechęć do obowiązków z tym związanych, brak takiej potrzeby, lęk przed różnymi ograniczeniami, lęk przed nieznanym, brak poczucia iż dałoby mu to poczucie szczęścia itp. Pani chłopak może też nosić w sobie lęk przed skrzywdzeniem własnego dziecka tak, jak on sam został skrzywdzony przez swoich rodziców. Niestety nic więcej nie doradzę w tej sprawie i polecam szukać przyczyn u źródła czyli w rozmowach z chłopakiem. Mam nadzieję, że prędzej lub później problem się rozwiąże.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/